کاندوم زنانه چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

کاندوم زنانه یک پوشش از جنس پلی نیتریل است که به شکل یک کیسه کوچک پیش از رابطه‌ی جنسی در داخل واژن قرار داده می‌شود. این کیسه‌ی کوچک با نگهداشتن اسپرم‌ها از ورود آن‌ها به واژن جلوگیری می‌کند.

کاندوم زنانه تنها روش پیشگیری کنترل شونده توسط بانوان

کاندوم زنانه تنها روش پیشگیری کنترل شونده توسط بانوان

مزایای کاندوم زنانه نسبت به مشابه مردانه؟

این محصول تنها روش پیشگیری کنترل شونده توسط بانوان است که آن‌ها را در مقابل بارداری ناخواسته و بیماریهای مقاربتی حفظ می‌کند. در صورتی که کاندوم زنانه به درستی مورد استفاده قرار گیرد تنها 5% احتمال شکست دارد که این رقم نسبت به کاندوم‌های مردانه بسیار بالاتر است.

معایب

  • برخی خانم‌ها در وارد کردن درست این کاندوم در واژن مشکل دارند. وارد کردن نادرست این کاندوم در واژن ممکن است منجر به ایجاد صدا در هنگام برقراری رابطه شود.
  • قیمت این محصول نسبت به کاندوم‌های مردانه بالاتر است.

رفع عیب در هنگام استفاده

اگر کاندوم زنانه به صورت صحیح وارد واژن نشده باشد و در هنگام رابطه‌ی جنسی صدا ایجاد کند، وضعیت برقراری رابطه‌ی خود را تغییر دهید تا مشکل برطرف شود. در صورتی که بازهم مشکل برطرف نشد می‌توانید مقداری روان کننده در داخل کاندوم برای از بین بردن صدا استفاده کنید.

کاندوم زنانه چگونه کار می‌کند؟

کاندوم زنانه به شکل یک کیسه‌ی پلاستیکی کوچک از جنس پلی اورتان است که از بالا به پایین در داخل واژن قرار می‌گیرد. انتهای بسته‌ی کاندوم توسط یک رینگ انعطاف پذیر متصل شده به کاندوم در داخل واژن نگه داشته می‌شود و رینگ بزرگتر انتهای باز کاندوم را در بیرون از واژن نگاه می‌دارد. این کیسه منی را جمع آوری کرده و از ورود آن به واژن جلوگیری می‌کند.

مزایا:

این کاندوم از اغلب بیماری‌های مقاربتی جلوگیری می‌کند. این کاندوم تا هشت ساعت قبل از رابطه‌ی جنسی می‌تواند در داخل واژن قرار داده شود و برای زوج‌هایی که به لاتکس آلرژی دارند بسیار عالی و مناسب است.

این کاندوم‌ها همراه با روان‌کننده‌های پایه آب نیز علاوه بر روان کننده‌های پایه روغنی قابل استفاده هستند.

این کاندوم‌ها هیچ تاثیری روی سطح هوورمونی خانم‌ها ندارند.

این کاندوم می‌تواند رابطه‌ی جنسی را با تحریک کلیتوریس و آلت مردانه توسط رینگ خارجی خود تهییج کند.

این کاندوم برای حفظ موقعیت خود نیازی به حفظ نعوذ آلت مردانه ندارد.

  • 670px-Use-a-Female-Condom-Intro

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کاندوم زنانه چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Video Widget