چگونه با دنبال کردن آموزش‌های اسلام در مقابل خواسته‌های جنسی مقاومت کنیم؟

پیروی از خواسته‌های جنسی همانند خوردن یک قطعه از یک و حتی بیشتر از آن آسان و خوشایند است. اما آیا شما تاکنون به عواقب داشتن رابطه‌ی جنسی خارج از چارچوب ازدواج فکر کرده‌اید؟ شما ممکن است هیچ هیچ وقت نتوانید یک رابطه‌ی دائمی و مطمئن داشته باشید؛ همسر شما ممکن است غیر از شما با هر کس دیگری رابطه داشته باشد، او می‌تواند هر زمانی از شما جدا شود، شما نمی‌توانید مطمئن باشید که فرزندی که همسر شما به شما می‌دهد فرزند شما باشد. علاوه بر این، روابط جنسی کنترل نشده (روابط خارج از چارچوب ازدواج) عمدتاً منجر به مشکلاتی می‌شود. پس چاره چیست؟

ندیدن عکس‌ها و مجله‌های تحریک کننده

از تحریک کننده‌ها اجتناب کنید: این شما نگاه کردن شکل‌های با جذابیت جنسی، علی الخصوص پ.و.ر.ن می‌باشد. علاوه بر اجتناب از این گونه عکس‌ها، شما باید از نگاه کردن به زنانی که دارای پوشش مناسبی نیستند (زنانی که بدن خود را به نمایش گذاشته‌اند و زنانی که بیش از عرف اجتماع پوشش آزادی دارند) اجتناب کنید. علاوه بر اجتناب از نگاه کردن، شما بایستی از تماس با زنان با دست دادن، در آغوش گرفتن و … دوری کنید. این به این معنی نیست که شما با زنان و دخترانی که رابطه‌ی نزدیکی با شما دارند مانند خواهر، مادر، عمه‌ها، خاله‌ها، خواهر زاده‌ها و برادر زاده‌ها رفتار غیر عادی داشته باشید زیرا دیدن و لمس آن‌ها در حد متعارف ایرادی ندارد.

**************************************************

از فکر کردن در مورد روابط جنسی بپرهیزید

از فکر کردن در مورد رابطه‌ی جنسی و چیزهای تحریک کننده اجتناب کنید و تلاش کنید تا زمان خود را با چیزهای مفید پر کنید. ممکن است شما در یک کلوب، یا یک گروه ثبت نام کنید یا یک شغل بگیرید. تلاش کنید که زمان زیادی تنها نباشید این می‌تواند فکر شما را در مورد چیزهای تحریک کننده فعال کند (هر چند توصیه شده است که زمانی را برای فکر کردن در مورد دنیا و خودتان اختصاص دهید).

**************************************************

درگیر روابط عمیق با جنس مخالف نشوید، بخصوص روابطی که طبیعت احساسی و شخصی دارند. این به این معنی نیست که شما نباید با افراد مونث در تماس باشید (و خانم‌ها در تماس با افراد مذکر)، زیرا این ارتباطات برای پیوستگی و پیشرفت جوامع ضروری هستند. همچنین، وقتی شما قصد انجام یک ازدواج موفق را دارید تماس و ارتباط با جنس مخالف کاملاً قابل قبول است.

**************************************************

 

هیچ گاه خود ارضایی نکنید این بدترین و کثیف‌ترین عادتی است که شما ممکن است پیدا کنید و در اسلام ممنوع است. هر گاه شما این عمل را شروع کنید، شاید هیچ گاه نتوانید به آن پایان دهید. این عمل همچنین دری به سوی فکر کردن درباره‌ی ارتباط جنسی می‌گشاید و زمان شما را تلف می‌کند. به خاطر داشته باشید هر چند شما با خود ارضایی حس لذت بخشی را تجربه می‌کنید، اما این یک لذت موقتی است، که بعداً تبدیل به غمگینی و افسردگی می‌شود.

**************************************************

با  زنان و دختران تنها نباشید

با زنان/ دختران تنها نباشید، زیرا این خطرناک‌ترین موقعیت است که عمدتاً منجر به یک رابطه‌ی نامشروع می‌شود. شیطان همواره سومین فردی است که در این جمع حضور خواهد داشت.

**************************************************

 

فکر کردن در مورد تعهداتی که اسلام به شما داده است

درباره‌ی تعهدی که اسلام به شما قول داده است فکر کنید. اسلام به شما نهایت تعهد و ایمنی نسبت به خود را می‌دهد. اگر شما به دختران دیگر نگاه نکنید یا درباره‌ی آن‌ها فکر نکنید، اعضای خانواده‌ی شما نیز از چشمان ناپاک و افکار دیگران در امان خواهند بود. درباره‌ این فکر کنید که اگر کسی کار مشابهی را با بستگان شما یا کسانی که دوستشان دارید انجام دهد شما چقدر عصبانی خواهید شد. این فکر کردن یک روش بسیار مفید برای ترک کردن این عادت بد می‌باشد.

**************************************************

 

یک سرگرمی و مشغولیت ذهنی برای خود بیابید

یک سرگرمی و مشغولیت ذهنی برای خود بیابید. چیزی که فکر کردن درباره‌ی آن شما را علاقمند می‌کند بیابید. هر گاه ایده‌ای از این نوع یافتید یا در موقعیتی قرار گرفتید که شانس برآوردن تمایلات و هوس‌های خود را داشتید، فقط شروع به فکر کردن در مورد این ایده بنمایید. این ایده ممکن است در مورد زمانی باشد که با بهترین دوست خود گذرانده‌اید، یا در مورد یک مسافرت یا چیزی که شما دوست داشته‌اید باشید یا دوست داشته‌اید انجام دهید. فقط ایده‌ای را بیابید که به راحتی بتوانید در مورد آن فکر کنید.
نکات
• به خاطر داشته باشید که وقتی شما احساسات و روابط جنسی خود را کنترل می‌کنید، و آن را برای همسر قانونی خود در ازدواج حفظ می‌کنید، شما شادتر خواهید بود.
• تلاش کنید تا هر چه سریع‌تر ازدواج کنید. ازدواج آسان‌ترین و مؤثرترین راه برای خلاصی از ازدیاد اعتیاد جنسی است.
• به شیوه‌ای مناسب رفتار کنید؛ از زنان با پوشش بد دوری کنید. این حداقل اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد و قابلیت مقاومت در مقابل این صحنه‌های مجذوب کننده را به شما می‌دهد.
• می‌توانید فیلترهای اینترنتی و نرم‌افزارهای کنترل والدین رایگان را برای کمک به خود دانلود کنید.
هشدارها
• اگر اشتباهی کردید، از خداوند طلب آمرزش کنید و اصرار بر ادامه‌ی کار اشتباه خود نداشته باشید.

کاندوم ایکس دریم در فروشگاه سیسیلی

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چگونه با دنبال کردن آموزش‌های اسلام در مقابل خواسته‌های جنسی مقاومت کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Video Widget