آیا دوچرخه سواری مشکلی برای نعوظ ایجاد می کند؟

رفع مشکل نعوذ با استفاده از دستگاه وکیوم

دست های پنهان دوچرخه در اختلالات نعوظ

آیا ارتباطی بین دوچرخه سواری و اختلال نعوظ وجود دارد؟

بسیاری از فیلم های اینترنتی نشان می دهند که توپ فوتبال بیشترین صدمه را به اندام های تناسلی وارد می کند در صورتی که حقیقت چیز دیگری است: دوچرخه مقام اول را در این رابطه دارد. تحقیقات نشان می دهد که دوچرخه سواری هر سال در امریکا، باعث حدود ۴۰۰۰ آسیب تناسلی می شود.
دوچرخه سواری علاوه بر آسیب های حاد، به مرور زمان می تواند مشکلات دیگری همچون بی حسی و اختلال در نعوظ را هم به وجود بیاورد. در حالت مطلوب، بیشتر وزن دوچرخه سوار باید روی قسمت پهن تر زین و استخوان نشیمنگاه او قرار داشته باشد. با این حال، حتی اگر فرد به طور صحیح روی دوچرخه بنشیند، فشاری به قسمت های حساس تر وارد می شود که به گفته ی کارشناسان، به مرور زمان می تواند باعث اختلال در نعوظ شود.

دوچرخه سواری و مشکل نعوظ

چطور دوچرخه سواری مانع نعوظ می شود؟

دکتر فرانک ون درا می گوید: «وقتی وزن دوچرخه سوار به سمت جلوی کف لگن هدایت می شود، فشار حاصل از آن، به رگ های خونی و اعصاب موجود در آن منطقه و آلت تناسلی منتقل می شود. این فشار می تواند رگ های خونی را که به آلت تناسلی می روند، فشرده کند و جریان خون را کاهش دهد. هر چه این رگ ها زمان بیشتری فشرده بمانند، آسیب وارده به آلت تناسلی شدیدتر خواهد بود. علاوه بر این، بافت اسفنجی قابل نعوظ، زخمی می شود و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد که این امر می تواند به اختلال در نعوظ منجر شود.»
به گفته ی دکتر گرگوری میشل، این مسئله به اعصاب هم آسیب می رساند. فشار به کف لگن می تواند باعث جمع شدگی سرخرگ اصلی (سرخرگ درون آلت تناسلی مردانه) و عصبی (عصب درون آلت تناسلی مردانه) شود که خون و احساس را به آلت تناسلی منتقل می کنند. برای آن که عمل نعوظ انجام شود، باید خون کافی در آلت تناسلی جریان داشته باشد و گیر افتادن سرخرگ تناسلی در بین زین دوچرخه و استخوان شرمگاهی، می تواند این جریان خون لازم را مختل کند. به همین ترتیب، فشردگی عصب تناسلی هم باعث بی حسی آلت تناسلی می شود.

پس آقایان چطور دوچرخه سواری کنند؟

• زین دوچرخه باید به اندازه ی کافی پهن باشد تا استخوان های نشیمنگاهی شما را در بر بگیرد. برای مطمئن شدن از این مسئله، تنها کاری که می توانید بکنید این است که زین را امتحان کنید و ببینید که وزن شما در هنگام دوچرخه سواری، روی کدام قسمت آن قرار می گیرد.
• مطالعات نشان می دهند که زین های بدون دماغه فشار کمتری را به کف لگن وارد می کنند. اما مهم ترین مسئله این است که زین دوچرخه برای شما راحت باشد. آناتومی بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و زینی که برای یک نفر راحت است، ممکن است برای فرد دیگری غیر قابل تحمل باشد.آیا دوچرخه سواری مشکلی برای نعوظ ایجاد می کند؟
• اگر آلت تناسلی شما پس از دوچرخه سواری بی حس می شود، به احتمال زیاد، زین دوچرخه ی شما مناسب نیست. با اینکه بی حسی همیشه منجر به اختلال در نعوظ نمی شود اما مطالعات نشان می دهند که بیشتر دوچرخه سواران مردی که دچار اختلال در نعوظ می شوند، ابتدا بی حسی آلت تناسلی را تجربه کرده اند. بنابراین، اگر دچار این مشکل شدید، زین دوچرخه ی خود را عوض کنید.
• دوچرخه ی خود را از یک مغازه ی معتبر خریداری کنید که نکات حرفه ای را به شما یادآوری کند. شاید لازم باشد که زاویه ی زین یا موقعیت فرمان، زین و پدال ها را تغییر دهید تا در هنگام دوچرخه سواری، بدن شما در محل مناسب قرار گیرد.

دوچرخه سواری را کنار بگذاریم؟

مطالعات تجربی، شواهد و گزارش ها حاکی از آن هستند که دوچرخه سواری می تواند منجر به اختلال در نعوظ شود. اما طبق تحقیقات صورت گرفته، آمار اختلال نعوظ در بین دوچرخه سواران بیشتر از افراد عادی نیست.
پژوهش ها نشان می دهد که میزان اختلال نعوظ در مردانی که بیش از سه ساعت در هفته دوچرخه سواری می کنند، بیشتر از مردانی است که کمتر از سه ساعت در هفته دوچرخه سواری می کنند اما بالاترین احتمال اختلال نعوظ، مربوط به کسانی است که اصلاً دوچرخه سوار نمی شوند.
دکتر ون درا می گوید: «مطالعات زیادی نشان می دهند که اختلال نعوظ به شدت با بیماری های قلبی و عروقی دیگر ارتباط دارد. در واقع دوچرخه سواری متعادل باعث بهبود سلامت قلب و عروق می شود و در نتیجه، از اختلال نعوظ جلوگیری می کند.»
پس فقط به دلیل یک احتمال، دوچرخه سواری را کنار نگذارید. به گفته ی دکتر میشل، نشستن و بی تحرکی زیاد بیشتر از دوچرخه سواری، خطر اختلال نعوظ را بالا می برد. دوچرخه سواران فقط باید به دوچرخه و به خصوص، زین آن و همچنین نحوه ی دوچرخه سواری خود توجه داشته باشند.

منبع: باغ دارو

تقویت نعوظ با ژل طوسی ایموشن

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “آیا دوچرخه سواری مشکلی برای نعوظ ایجاد می کند؟”

  1. درنا گفت:

    سلام بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Video Widget