دلایل اختلال نعوظ

علل بروز اختلال نعوظ در مردان را بشناسید…
• افسردگی
مغز ناحیه ی تحریک پذیری است که اغلب نادیده گرفته می شود. هیجان ذهنی از سر شروع می شود و به قسمت های دیگر بدن می رسد. افسردگی می تواند میل جنسی را کاهش دهد و منجر به اختلال نعوظ شود. بسیاری از داروهای افسردگی هم میل جنسی را کاهش می دهند و نعوظ را مشکل تر می کنند و می توانند موجب تاخیر در ارگاسم شوند.

• الکل
شاید فکر کنید کمی نوشیدنی الکلی، میل جنسی تان را افزایش می دهد اما زیاده روی در مصرف آن به اتمام رساندن رابطه را مشکل تر می کند. مقدار زیاد الکل با نعوظ در تداخل است امّا تاثیر آن معمولاً موقتی است.

• دارو
محتویات قفسه داروهایتان می تواند بر عملکرد شما در تختخواب تاثیر بگذارد. داروهایی مانند داروهای فشارخون، درد و ضدافسردگی ها می توانند منجر به اختلال نعوظ شوند. مواد مخدر مانند آمفتامین، کوکائین و حشیش هم باعث ایجاد مشکلات جنسی در مردان می شوند.

• استرس
وقتی غرق در مسوولیت های کار و خانه می شوید، قرار گرفتن در حال و هوای رابطه هم مشکل می شود. استرس می تواند بر قسمت های مختلفی از بدن از جمله آلت تناسلی شما تاثیر منفی بگذارد. تغییراتی مانند ورزش منظم، خواب کافی و مراجعه به متخصص را در سبک زندگی خود ایجاد کنید تا به سلامتی و آرامش شما کمک کند.

• خشم
خشم باعث می شود جریان خون به سمت صورت و نه قسمتی که مد نظر شماست، هجوم ببرد. وقتی خشمگین هستید، داشتن احساس عاشقانه آسان نیست، چه خشم تان متاثر از همسرتان باشد یا نه. خشمی که ابراز نشده یا به درستی ابراز نشده باشد، می تواند منجر به مشکلاتی در عملکردتان شود.

• ترس از رابطه ی ناسالم
نگران بودن درباره ی این که نمی توانید در تخت خواب عملکرد مناسبی داشته باشید، کار را برایتان سخت تر می کند. اضطراب ناشی از بخش های دیگر زندگی هم می تواند بر شما تاثیر بگذارد. همه ی این نگرانی ها می تواند موجب شود بترسید و از رابطه خودداری کنید که باعث به وجود آمدن چرخه ی معیوبی می شود که فشار زیادی بر زندگی جنسی و روابط شما می گذارد.

• چاقی میانسالی
اضافه وزن فقط با کاهش اعتماد به نفس بر عملکرد جنسی شما تاثیر نمی گذارد. مردان چاق میزان کمتری هورمون مردانه ی تستستورون دارند؛ هورمونی که برای میل جنسی و نعوظ ضروری است. اضافه وزن با فشارخون بالا و سفت شدن رگ ها هم در ارتباط است که جریان خون به اندام تناسلی را کاهش می دهد.

• تصویر خویشتن
آنچه را در آینه می بینید، دوست ندارید، پس حتماً همسرتان هم از آن خوشش نخواهد آمد. تصور منفی درباره ی خود، نه تنها باعث می شود درباره ی ظاهرتان، بلکه درباره ی عملکردتان در تختخواب هم نگران باشید. این اضطراب برای عملکرد می تواند باعث شود تا حدی نگران شوید که حتی نتوانید رابطه را شروع کنید.

• کمبود میل جنسی
کمبود میل جنسی با اختلال نعوظ یکسان نیست اما همان عواملی که باعث از بین رفتن نعوظ می شوند، می توانند میل جنسی را هم کاهش دهند. اعتماد به نفس کم، استرس، اضطراب و برخی داروهای خاص می توانند میل جنسی را کاهش دهند. وقتی تمام این نگرانی ها با رابطه همراه شوند، علاقه ی شما به رابطه ناگهان سقوط می کند.

• بیماری ها
مشکلات متعدد جسمی می توانند بر اعصاب، ماهیچه ها و جریان خون که برای نعوظ لازم هستند، تاثیر بگذارند. دیابت، فشارخون بالا، سخت شدن رگ ها، آسیب های نخاعی و ام اس می توانند منجر به اختلال نعوظ شوند. عمل های جراحی که برای پروستات و یا مثانه انجام می شوند هم می توانند بر اعصاب و رگ های خونی کنترل کننده ی نعوظ تاثیر بگذارند.
مشکلات نعوظ را چگونه برطرف کنیم

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “دلایل اختلال نعوظ”

  1. سریال گفت:

    سلام
    سايت بسيار خوبي داريد. بابت مطلب خوبتان سپاسگذارم
    موفق باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Video Widget